07884071072info@tusu-uk.com

FUTBOLSEVERLER BEŞİKTAŞ’IN KAZANMASINI İSTİYOR

Home / News / FUTBOLSEVERLER BEŞİKTAŞ’IN KAZANMASINI İSTİYOR

Şampiyonlar Ligi’nde Arsenal ile sahasında ilk maçta 0-0 berabere kalan Beşiktaş’ın maçta ortaya koyduğu futbol, taraftarı ve camiayı ikinci tur maçı için umutlandırdı.

Londra’da yaşayan Türkiyeli futbolseverler, Beşiktaş’ın iyi bir mücadele ile galip geleceği görüşünde birleşiyor. Turkish Student Union of UK (TUSU) Kurucu Başkanı ve Trabzonspor taraftarı olarak bilinen Hüseyin Duran, Beşiktaş’ın ilk maçta iyi bir performans sergilediğini belirterek, ikinci maçtan Beşiktaş adına umutlu olduğunu söyledi.

Duran, “Beşiktaş, ülkemiz için inşallah hayırlı bir sonuç alır. Beşiktaş’ın 1-0 veya 2-0 gibi bir sonuçla guruplara kalacağını tahmin ediyorum” dedi. İstanbul’daki ilk maçın Beşiktaş adına çok iyi geçtiğini ancak Arsenal’i elinden kaçırdığını ifade eden Duran, “İlk maçta bir talihsizlik oldu Beşiktaş golü bulamadı. Ama bu maçta yeneceğimize inanıyoruz. Hocamıza ve futbolcularımıza güveniyoruz” dedi. Çarşamba günkü maçın her iki takım için zor bir maç olacağını ifade eden Vedat Tufan da, “Arsenal kendi taraftarı önünde çok iyi maçlar çıkaran bir takım. Bu yüzden Beşiktaş’ın çok dikkatli olması gerekiyor. Ancak Beşiktaş’ın Arsenal kadar şansı olduğunu düşünüyorum.

İlk maçta bunu açık bir şekilde gördük” diye konuştu. Bir Galatasaraylı olarak Beşiktaş’ın gruplara kalmasından yana olduğunu kaydeden Tufan, “Ben maçın 0-0 bitip uzatmalara gidebileceğini tahmin ediyorum. Ben Galatasaraylıyım ama burada Çarşamba günü Beşiktaşlı kardeşlerimizle statta olacağız ve Türk takımını sonuna kadar destekleyeceğiz” dedi. Londra’da yaşayan Beşiktaş taraftarı Utku Dişbudak ise, gurbetçi Beşiktaşlılar olarak Çarşamba günü takımlarını yalnız bırakmayacaklarını söyledi. Maçtan oldukça umutlu olduklarını ifade eden Dişbudak, “Beşiktaş’ın yenmesini istiyorum. Umarım yeneriz. Çünkü bu yıl çok iyi bir takım olduk.”

Arsenal ile şanslarının eşit olduğunu ve Londra’da turu atlayan tarafın kendileri olacağını iddia eden Beşiktaş taraftarı, “Arsenal’dan korkmuyoruz. Beşiktaş varını yoğunu ortaya koyup, turu atlayacak. İnşallah turu geçen taraf biz oluruz” şeklinde konuştu. Farklı ülkelerden maç için Londra’ya gelen Arsenal taraftarları da Beşiktaşlı taraftarlarla hatıra fotoğrafı çektirip dostluk mesajı verdiler.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.